Pastelky

Závěrečný výlet 9. třídy 26.6.2026

Závěrečný výlet 9. třídy

               Jak se říká, zážitek nemusí být příjemný, hlavně když je intenzivní. A to se nám vyplnilo stoprocentně na třídním výletě s deváťáky. Plánování je jedna věc a realita druhá. Vše bylo skvěle naplánováno, všichni byli natěšeni, jen ta předpověď počasí nám trošku hatila plány. Ale nakonec to jen přispělo k samotné atmosféře celého výletu.

Vyrazili jsme do nedalekého Brna plavit se po Svratce. Mnozí seděli na raftech poprvé, takže tento způsob seznámení úplně stačil. Věnoval se nám zasloužilý instruktor, který vše vysvětlil a okomentoval. Byl úžasný. I to počasí se nakonec umoudřilo. Teplota 20°C se dala v pohodě snést a nakonec se jevila jako více než dobrá, a dokonce  vylezlo sluníčko, čehož někteří  využili ke koupání. Déšť se nám ale nevyhnul a ve druhé části, v momentě, když jsme míjeli závody na dračích lodích, začalo pršet. Byl to takový apríl v červnu. Naštěstí nebyla zima, takže nevadilo. Následovalo vyložení věcí, stanů a spacáků v areálu úžasného vodáckého centra Water Element, kde jsme přespali do druhého dne. Odpoledne nás čekal výšlap do nedalekého Jungle Parku, přičemž jsme skvěle využili GPS navigaci, abychom dorazili včas na správné místo. Třicetipřekážková lanová dráha vypadala hrozivě ve velké výšce, ale klobouk dolů, všichni zvládli dolézt až do cíle i s tím, že v polovině zalezlo sluníčko, začal foukat vítr, déšť se z mrholení přepnul do silného deště, k němuž se přidaly chvilku i kroupy. Trvalo to chvíli, ale stejně všichni byli durch mokří. Nikdo neřekl jediné slovo, nikdo to nevzdal a v závěru, aspoň mně se to tak jevilo, všichni byli spokojeni, že překonali sami sebe. Mají náš velký obdiv. Po návratu do areálu jsme postavili stany, další zkouška zručnosti, a pak už večer – opékání párků na ohni a zpívání s kytarou u táboráku. Mnozí se ještě potřebovali dosytit, a tak vesele objednávali online. Večer jsme si povídali, někteří o něco déle. A druhý den nás čekalo sbalení stanů a pak už jen zasloužený rozchod v obchodním centru a hurá domů.

Za mě jsme prožili krásný adrenalinový výlet se spoustou zážitků, vtipných situací a smíchu, na který budeme dlouho vzpomínat.

                                                           Tř. uč. Mgr. Marcela Houdková

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít